Overzicht
- De centrale banken en de regeringen houden de economie overeind
- Instabiliteit creëert ook kansen
- Voor Europese beleggers is het verleidelijk om te beleggen in andere regio’s
- Risicovolle bedrijfsobligaties met hoge rendementen zijn heel gegeerd
Beleggers worden vandaag geconfronteerd met een nooit gezien economisch scenario. De gouden periode van gestage groei en bescheiden inflatie is slechts een verre herinnering. In plaats daarvan kregen we een Japanse cocktail van zwakke groei en lage inflatie op ons bord, aangevuld met een flinke dosis geopolitieke spanningen en een escalerende handelsoorlog. Bovenop dit alles kwam het coronavirus. Dit bracht de fragiele wereldeconomie in een nog lastiger parket en deelde rake klappen uit op de aandelenmarkten. Als reactie op dit alles grepen de centrale banken terug naar hun geliefde wapen van kwantitatieve versoepeling. Tegelijkertijd deelden de regeringen gul coronasteun uit, waardoor de overheidstekorten wereldwijd oplopen.
Er staat ons nog een moeilijk parcours te wachten, en dat zal zich ook laten voelen op de financiële markten.
Volatiele markten en lage rentevoeten
De vraag is nu: hoe komen we hieruit? Het droomscenario is extra belastinginkomsten genereren door bijkomende groei. Met een dreigende wereldwijde recessie is dat geen eenvoudige opdracht. Er staat ons nog een moeilijk parcours te wachten, en dat zal zich ook laten voelen op de financiële markten. Beleggers moeten zich verwachten aan volatiele markten, blijvend lage rentevoeten en een toenemende inflatiedreiging. In die omgeving is het niet eenvoudig om rendement te realiseren. Maar instabiliteit creëert ook kansen. Om die te vinden, bestudeert BNP Paribas Asset Management de economie en de financiële markten vanuit verschillende invalshoeken.
Bedrijfsobligaties met een hoger risico bieden aantrekkelijke rendementen en zullen zeer gegeerd zijn.Bart Vanden Bogaert
Opportuniteiten
In een wereld van lage rentevoeten liggen de opportuniteiten vooral in de meer risicovolle segmenten. Maar meer risico betekent ook meer volatiliteit. Om zich daartegen te wapenen, moeten we op zoek naar nieuwe bronnen van stabiliteit.
Een eerste vaststelling is dat de huidige crisis de economische verschillen tussen de verschillende regio’s verder uit zal diepen. Europese beleggers kunnen hiervan profiteren door te beleggen in andere regio’s, waar ze kunnen genieten van hogere rentevoeten en betere groeivooruitzichten.
Ook op de obligatiemarkten dienen zich kansen aan. Bedrijfsobligaties met een hoger risico bieden aantrekkelijke rendementen en zullen zeer gegeerd zijn. De keerzijde van de medaille is dat ze ook duurder worden.