Menu
De bank voor een wereld in verandering
Belg gevoelig voor verantwoord beleggen
Beleggen Volgen De categorie volgen
15 JUL

Belg gevoelig voor verantwoord beleggen

15.7.2019
Bart Vanden Bogaert – Head of Group Networks BNPP AM Belgium
Bart Vanden Bogaert Head of Group Networks BNPP AM Belgium
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Aangemaakt op 12.7.2019 13:38
Gepubliceerd op 15.7.2019 07:00
Er is almaar meer interesse voor sociaal verantwoord beleggen (SRI), zowel in België als in Europa. Maar slechts weinig beleggers zetten de stap. Ze willen eerst beter advies.

Overzicht

  • SRI-fondsen stoelen hun beleggingen op duurzaamheid en sociale verantwoordelijkheid
  • Bijna één op twee Belgische beleggers kent dit soort beleggingen
  • Maar 7% van de Belgische beleggers belegt in SRI-producten
  • Het gebrek aan informatie over de betrouwbaarheid van SRI remt de groei ervan
  • Om beter geïnformeerd te worden, rekenen beleggers vooral op hun bankadviseur
Sociaal verantwoord beleggen (SRI) steunt op duurzaamheid en sociale verantwoordelijkheid. SRI-fondsen houden rekening met factoren zoals het milieu, eerlijke handel en respect voor de mensenrechten. Volgens een studie van Kantar TNS voor BNP Paribas Asset Management is het principe van SRI almaar beter gekend in België. Bijna één op twee beleggers is vandaag vertrouwd met deze term. In Europa doen alleen de Italianen het beter. In alle landen, met uitzondering van Nederland, groeit de bewustwording. Dat bewijst dat duurzaamheid ook belangrijker wordt voor de beleggingswereld.
De groeiende aandacht toont dat duurzaamheid ook almaar belangrijker wordt in de beleggingswereld.

Nood aan meer informatie

Maar hoewel de bewustwording sterk groeit, zetten maar weinig beleggers effectief de eerste stap. Zowel in België als in Frankrijk en Italië belegt slechts 7% van de ondervraagden in SRI-producten. Het potentieel voor een stevige groei van dit type beleggingen is dus groot, zowel in België als in Europa.

De kloof tussen de groeiende bewustwording en het effectief beleggen in SRI is te verklaren door de nood aan informatie. De studie toont namelijk aan dat het gebrek aan kennis over SRI een groot obstakel vormt voor Belgische en Europese beleggers.
Tot op vandaag is het nog niet gelukt om spaarders op grote schaal te overtuigen de stap richting SRI te zetten.Bart Vanden Bogaert

De bankadviseur is de beste expert

Net als in andere Europese landen informeren beleggers zich bij ons vooral via de media. Maar dat volstaat niet om hen te overtuigen duurzaam te beleggen. Beleggers hebben nood aan gedetailleerde informatie, en die kunnen de media hen niet voldoende geven.

Om meer te weten over SRI, rekenen ze vooral op de expertise van hun bankadviseur. Die wordt gezien als de enige persoon die concrete informatie kan geven over de veiligheid en het rendement van deze beleggingen. Maar slechts één op drie ondervraagde Belgen heeft hierover een aanbeveling gekregen van zijn bankier. Opmerkelijk genoeg scoort België op dit vlak nog het hoogst...

Gebrek aan vertrouwen

Er zijn nog enkele andere obstakels. Meer dan een kwart van de gefortuneerde beleggers is ervan overtuigd dat SRI een plaats verdient in een evenwichtige portefeuille. Maar een meerderheid moet persoonlijk overtuigd worden door een investering voordat ze erin stappen.  

De beperkte aanwezigheid van SRI bewijst dat er nog niet genoeg redenen zijn om beleggers te overtuigen. Zij weten bijvoorbeeld niet dat SRI een positief effect heeft op de samenleving en het milieu. Slechts één op vijf gelooft dat SRI een zelfde rendement kan bieden als een klassieke belegging. Het is daar dat de bankadviseur een rol kan spelen en meer duidelijkheid kan brengen.

Cliënt bij Priority Banking Exclusive, Private Banking of Wealth Management?

Schrijf u in op onze dagelijkse en/of wekelijkse nieuwsbrief.

Ik schrijf mij in

Uw expert

Bart Vanden Bogaert Head of Group Networks BNPP AM Belgium
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Trefwoorden: Focus Impact investing
Deel:
Later lezen
De opinies op deze site zijn die van de auteurs en geven niet noodzakelijk het standpunt van BNP Paribas Fortis weer.

Doe mee met MyExperts

Al ingeschreven?

Meld u aan om het artikel te lezen.

Nog geen account? Inschrijven