Menu
De bank voor een wereld in verandering
Strategisch overzicht: Is China het alternatief?
Trends Volgen De categorie volgen
24 SEP

Strategisch overzicht: Is China het alternatief?

24.9.2025
Mark Putzeijs – Investment Communication Manager
Mark Putzeijs Investment Communication Manager
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Aangemaakt op 23.9.2025 13:02
Gepubliceerd op 24.9.2025 08:02
Twee weken geleden verzamelde Xi diverse wereldleiders rondom zich. Veel beslissingen werden er niet genomen maar prestigieus was het wel. Wat is er aan de hand? En heeft het invloed op uw portefeuille?

Xi durft Trump te weerstaan 

Amerika is voor velen nog steeds de nummer 1. Trump is daar alvast van overtuigd. Hij geeft de indruk dat, meer nog dan vroeger alles om hen draait. Veel Westerse regeringsleiders doen er alles aan om toch maar niet uit zijn gratie te vallen. Zie maar met welke egards hij vorige week in Engeland ontvangen werd. China komt heel wat minder aan bod in onze media. Ten onrechte. 
Chinese politici gaat minder mee in dit voorzichtige meelopen met Amerika. Als enige ging China in tegen de hoge handelstarieven vanuit Amerika, wat tot een opbod leidde van invoertarieven boven de 100%. Momenteel is er een tweede onderhandelingsperiode bezig die de economische relaties tussen de twee machtsblokken tot rust moet laten komen. Hopen dat dat iets opbrengt.

Politiek alternatief

Want ondanks die mindere media aandacht is China een machtsblok waarmee rekening gehouden moet worden. Ze zijn niet voor niets de tweede grootste economie in de wereld. Ook politiek werpt China zich op als alternatief voor het Westen. Xi verzamelde  wereldleiders rondom zich die ongeveer 40% van de wereldbevolking vertegenwoordigden en 24% van het mondiale Nominale Binnenlands Product. Van deze groep is China duidelijk de motor, economisch groter dan alle andere samen, maar met India en Rusland als belangrijke partners zijn het allerminst kleine spelers. Xi ziet zich echt als een alternatief. Voor Trump, maar ook voor de dominantie van het Westen. Vele opkomende landen ondervonden die dominantie de afgelopen eeuwen aan den lijve, en zijn die allerminst vergeten. China speelt hier graag op in.

Aandelenmarkt met groeipotentieel

Ondanks al die macht, wordt China in de beleggerswereld nog steeds als groeiland beschouwd. Aan de resultaten van de aandelenmarkten te zien, lukt ook die groei meer dan behoorlijk. De internationale Hang Seng index staat in euro op zo goed als +20% sinds het jaarbegin. Hier staan onder andere de belangrijkste IT en andere exportbedrijven genoteerd. Dan stelt zich de vraag of het zin heeft om nu nog op die kar te springen. Onze specialisten zeggen volmondig “ja”.

De aandelen uit de groeilanden hebben namelijk enkele moeilijke jaren achter de rug. Wat maakt dat ze momenteel relatief goedkoop geprijsd zijn. Zeker in vergelijking met hun Amerikaanse tegenhangers. Bovendien presteerden deze groeilanden ook goed als de USD wat zwakker staat. Ook dat is iets wat onze specialisten verwachten.

Politiek is nooit ver weg

Een laatste punt ter ondersteuning kan van de politiek komen. China heeft altijd al de reputatie gehad dat de politiek, sneller dan in de kapitalistische gewoonte, wil inspelen op die beurskoersen. Wetgeving met als specifiek doel de aandelenmarkt te ondersteunen of juist wat af te remmen. Maar het belangrijkste voor uw portefeuille zal de uitkomst zijn van de eventuele overeenkomst tussen beide grootmachten over de invoertarieven. De wereld kan alleen maar profiteren van het feit dat beide topnaties op een eerbiedige manier met elkaar een akkoord kunnen sluiten. De confrontatie politiek van april-mei kan alleen maar hinderen. 

Cliënt bij Priority Banking Exclusive, Private Banking of Wealth Management?

Schrijf u in op onze dagelijkse en/of wekelijkse nieuwsbrief.

Ik schrijf mij in

Uw expert

Mark Putzeijs Investment Communication Manager
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Deel:
Later lezen
De opinies op deze site zijn die van de auteurs en geven niet noodzakelijk het standpunt van BNP Paribas Fortis weer.

Doe mee met MyExperts

Al ingeschreven?

Meld u aan om het artikel te lezen.

Nog geen account? Inschrijven