Menu
De bank voor een wereld in verandering
Prudential
Aandelen Volgen De categorie volgen
14 MRT

Prudential

Aangemaakt op 14.3.2018 17:15
Gepubliceerd op 14.3.2018 18:15

Prudential: opsplitsing bedrijf brengt echte waarde naar boven

Binnen de Europese verzekeringssector spelen we het Nederlandse NN Group en het Britse Prudential (Buy) als Top Picks. Deze laatste is een zeer winstgevende levensverzekeraar actief in beloftevolle niches in 3 kernmarkten (het VK, de VS en Azië). Daarnaast werkt de groep ook als vermogensbeheerder via M&G in het VK en Eastspring Investment in Azië. In Azië is Prudential een toonaangevende  verzekeraar met topposities in verschillende landen. Nog belangrijker dan de sterke resultaten over 2017 is de aankondiging van de opsplitsing van de groep in een Brits/Europese tak en een internationale dochter. Hiermee wil de groep zich nog sterker focussen en vooral de echte waarde van het bedrijf naar boven brengen. Na de sterke koersreactie hierop blijft het koopadvies onverminderd van kracht met een 6% hoger koersdoel op 12 maand van 2200 GBp. 
Opsplitsing groep in 2 afzonderlijke bedrijven
Toen Prudential in de zomer van 2017 aankondigde de Britse en Europese activiteiten rond verzekeringen en vermogensbeheer samen te voegen tot M&G Prudential, schreven we dat dit mogelijk de prelude was van een opsplitsing van de groep. Lang hebben we niet moeten wachten. De groep kondigt nu aan M&G Prudential af te splitsen. Of anders gezegd zich op te splitsen in enerzijds een Brits/Europese entiteit (M&G Prudential) en anderzijds een tak die de snelgroeiende internationale activiteiten in Azië, de VS en Afrika groepeert. Deze laatste zal verder doorgaan als Prudential plc onder leiding van de huidige CEO van de groep. Hou er wel rekening mee dat dit een complexe operatie is die vermoedelijk pas klaar zal zijn tegen eind 2019. Aandeelhouders krijgen na deze operatie dus 2 aandelen in plaats van het huidige Prudential aandeel. Hierbij is het de bedoeling dat beide aandelen afzonderlijk noteren en deel uitmaken van de Britse leidinggevende index, de FTSE 100.

Onderliggende waarde komt stilaan naar boven.
Op weg naar volledige split-up? Dat de 2 overblijvende bedrijven na deze opsplitsing afzonderlijk beter en efficiënter kunnen opereren, is een voordeel. Nog belangrijker is dat hierdoor de echte waarde van de groep naar boven komt. Ondanks een groei die dankzij vooral groeimotor Azië en de rijker wordende Amerikaan fors boven het sectorgemiddelde ligt en een winstgevendheid die circa het dubbele van de sector bedraagt (>20% ROE of rendement op eigen vermogen), noteert het aandeel nog steeds rond het sectorgemiddelde. Terwijl dit eerder 20 à 25% boven het sectorgemiddelde zou moeten liggen. Dankzij deze opsplitsing zien we deze impliciete holdingkorting afnemen. Of anders gezegd, zullen beleggers de groep meer naar echte waarde gaan schatten. Mogelijk stopt het niet hier. Waarom zou de groep naar analogie met sectorgenoot Axa haar Amerikaanse verzekeringsactiviteiten niet afzonderlijk naar de beurs brengen? Met een dergelijk volledige opsplitsing in 3 onderdelen zou de waardecreatie maximaal zijn.

Opnieuw sterke resultaten met en het verder terugbrengen van het risico
Door de gesmaakte opsplitsing die quasi alle marktaandacht opeiste, zouden we haast vergeten dat de groep ook nog sterke resultaten over 2017 publiceerde. Dit samen met een verdere afbouw van haar Britse annuïteitenboek. De resultaten in 2017 werden opnieuw aangevuurd door een dubbelcijferige groei van de verkopen in maar liefst 8 van de 12 verzekeringsmarkten in Azië en een sterke groei bij vermogensbeheer. Ook de evolutie elders was meer dan ok. Hierdoor kwam de winst van de nieuwe business 7% beter dan verwacht binnen. Bovendien steeg de operationele jaarwinst met 10% tot 4,7 miljard GBP, circa 1% boven de consensus. De solvabiliteit onder Solvency II blijft met 202% ijzersterk. Met een 8% hoger dividend van 47 pence per aandeel, mooi in lijn met de consensus, komt de groep haar belofte na om het dividend jaarlijks met 5% te laten groeien. Verder verkoopt de groep niet echt onverwacht 12 miljard van het 54 miljard GBP grote Britse annuïteitenboek aan Rothesay Life. De kapitaalvrijval hieruit zal de groep gebruiken ter dekking van de afsplitsingskosten. Niets sluit tenslotte uit dat dit boek verder wordt afgebouwd wat opnieuw extra kapitaal kan opleveren.

Nog steeds te goedkoop.
Binnen de Europese verzekeringssector blijft Prudential een ideaal GARP-aandeel (groei tegen een redelijke prijs) met een structureel maar nog steeds ondergewaardeerd groeipad. Dit vooral door de succesvolle nichestrategie, zowel geografisch als qua productaanbod. Tegen amper 12 keer de verwachte winst over 2018, voor een groei die dubbel zo hoog is dan deze van de markt, onderschat de markt nog steeds het winstpotentieel. Door een verdere opsplitsing van de groep komt bovendien de echte waarde stilaan naar boven. Het aandeel blijft daarom koopwaardig met een 6% hoger koersdoel van 2200 pence voor de komende 12 maanden (waardecreatie). Grootste risico's zijn een langdurig te lage rente, bijkomende regulatoire verplichtingen en een economische terugval, vooral in de (Aziatische) groeilanden.  

Bronnen : BNP Paribas Wealth Management, Thomson Reuters IBES, Morningstar, Exane

Cliënt bij Priority Banking Exclusive, Private Banking of Wealth Management?

Schrijf u in op onze dagelijkse en/of wekelijkse nieuwsbrief.

Ik schrijf mij in
Trefwoorden: Aandelen
Deel:
Later lezen

Belangrijk Bericht

De divisie Private Banking van BNP Paribas Fortis nv, met maatschappelijke zetel gevestigd te Warandeberg 3, 1000

Brussel, RPR Brussel, BTW BE 0403.199.702 (“BNP Paribas Fortis Private Banking”)*, is verantwoordelijk voor het opstellen en verspreiden van dit document.

Dit document is een marketing communicatie en wordt U uitsluitend verstrekt in het kader van een specifieke beleggingsdienst. Dit document vormt geen prospectus als bedoeld in de op het aanbieden of toelaten tot de handel van financiële instrumenten toepasselijke regels en bevat geen beleggingsadvies en kan niet worden opgevat als onderzoek op beleggingsgebied. De informatie in dit document is niet verkregen conform de wettelijke en reglementaire vereisten die het uitbrengen van objectief en onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied beoogt te waarborgen en BNP Paribas Fortis Private Banking is dan ook niet onderworpen is aan het verbod tot handelen voorafgaand aan de verspreiding van dit document.

Informatie betreffende beleggingen kan op ieder ogenblik onderhevig zijn aan wijzigingen zonder verdere notificatie. Informatie met betrekking tot resultaten behaald in het verleden, gesimuleerde resultaten uit het verleden en voorspellingen kunnen, onder geen beding, opgevat worden als een betrouwbare indicator van toekomstige resultaten. Hoewel BNP Paribas Fortis Private Banking redelijke maatregelen heeft genomen om ervoor te zorgen dat de informatie opgenomen in dit document juist, duidelijk en niet misleidend is, aanvaardt noch BNP Paribas Fortis Private Banking, noch de aan haar gelieerde vennootschappen, directeuren, adviseurs of werknemers, enige aansprakelijkheid voor enige onjuiste, onvolledige of ontbrekende informatie of voor enige directe of indirecte schade, verliezen, kosten, vorderingen, aansprakelijkheden of andere uitgaven die op enigerlei wijze voortvloeien uit het gebruik van of het zich beroepen op de in dit document vermelde informatie, tenzij in geval van opzet of grote nalatigheid. Een beslissing om te beleggen dient niet uitsluitend te worden gebaseerd op dit document en dient slechts te worden genomen na een zorgvuldige analyse van uw portefeuille alsmede na het inwinnen van alle nodige informatie en/of adviezen van professionele adviseurs (met inbegrip van fiscale adviseurs).

Dit document wordt u verstrekt ten persoonlijke titel en kan niet worden verstrekt aan derden.

De inhoud ervan is en dient vertrouwelijk te blijven. Iedere openbaarmaking, herproduceren, kopiëren, verspreiden en/of om het even welk ander gebruik van dit document is uitdrukkelijk verboden. Mocht u er niet de gewenste ontvanger van zijn, dan verzoeken wij u onmiddellijk contact op te nemen met de verzender van het bericht en uw exemplaar te vernietigen. BNP Paribas Fortis heeft een beleid vastgelegd teneinde belangenconflicten te voorkomen en te vermijden. Persoonlijke beleggingstransacties van personen betrokken bij de redactie van dit document in het algemeen zijn onderworpen aan monitoring. Verder geldt specifiek het verbod om in financiële instrumenten of emittenten te beleggen waarover zij rapporteren. Deze personen ontvingen specifieke instructies voor het geval dat ze over voorkennis beschikken.

(*) BNP Paribas Fortis nv staat als kredietinstelling naar Belgisch recht onder het prudentieel toezicht van de Nationale Bank van België en de controle inzake beleggers- en consumentenbescherming van de Autoriteit van Financiële Diensten en Markten (FSMA). BNP Paribas Fortis nv is ingeschreven als verzekeringsagent onder FSMA nr. 25879 A en treedt op als tussenpersoon van AG Insurance NV.

Informatie over de gegeven aanbevelingen

BNP Paribas en/of bedrijven die tot de groep behoren geeft emittenten geen toelating om aanbevelingen voor de publicatie ervan te zien of verifiëren, behalve inzake financiële gegevens (feiten en cijfers).

De vermelde aandelenaanbevelingen en koersdoelen zijn afkomstig van BNP Paribas Wealth Management. Er is geen vaste frequentie in de update van de aandelenaanbevelingen. Wijzigingen in de aanbevelingen en koersdoelen over de voorbije 12 maanden zijn consulteerbaar op de hieronder vermelde disclosure website https://wealthmanagement.bnpparibas/en/conflict-of-interest.html.

De in de artikels vermelde koersdoelen hebben steeds betrekking op een beleggingshorizon van 12 maanden. Tenzij anders vermeld , hebben de aandelenkoersen steeds betrekking op de slotkoers van de laatste beursdag.

Op de disclosure website http://disclosures.bnpparibasfortis.com vindt u nadere toelichting over:

  • vindplaats van nadere info over de waardering, methoden en onderliggende assumpties, of, desgevallend, van de beschermde modellen;
  • uitleg van de betekenis van de aanbeveling, zoals “kopen”, “verkopen”, “afbouwen” of “houden”, van de duur van de belegging, en een passende risicowaarschuwing, met inbegrip van een gevoeligheidsanalyse van de assumpties;
  • verwijzing naar de geplande frequentie van de updates van de aanbeveling;
  • ingeval van een gewijzigde aanbeveling binnen de twaalf maanden, een indicatie van de wijziging en de datum van de vorige aanbeveling;
  • lijst van alle aanbevelingen tijdens de voorafgaande twaalf maanden, met voor elke aanbeveling: de datum van de verspreiding, de identiteit van de uitbrenger van de aanbeveling, de richtkoers en de marktprijs op het moment van de verspreiding, de richting van de aanbeveling en de geldigheidsduur van de richtkoers of de aanbeveling;
  • indien toepasselijk, openbaarmaking per kwartaal van het aandeel van alle aanbevelingen die “kopen”, “verkopen”, “afbouwen” en “houden” luiden tijdens de voorafgaande twaalf maanden en het aandeel van de met elk van die categorieën overeenstemmende emittenten waarvoor tijdens de voorafgaande twaalf maanden belangrijke diensten van beleggingsondernemingen werden verricht.
  • Belangenconflicten

    Belangenconflicten kunnen bestaan in hoofde van BNP Paribas Fortis nv en de met haar verbonden vennootschappen op datum van het opstellen van dit document. In dit verband werden bijzondere gedragsregels en interne procedures uitgewerkt. Deze gedragscodes en de bekendmakingen in verband met mogelijke belangenconflicten in hoofde van BNP Paribas Fortis nv en de met haar verbonden vennootschappen zijn beschikbaar op http://disclosures.bnpparibasfortis.com en, wat de BNP Paribas Group betreft, op https://wealthmanagement.bnpparibas/en/conflict-of-interest.html. U kan deze informatie eveneens bekomen via uw contactpersoon.

    Op de disclosure website http://disclosures.bnpparibasfortis.com vindt u nadere toelichting over:

    • openbaarmaking van alle relaties en omstandigheden die de objectiviteit van de aanbeveling in het gedrang brengen, waaronder belangen of belangenverstrengeling, van alle personen betrokken bij het uitbrengen van de aanbeveling, van alle nauw gelieerde personen en van alle personen die toegang hebben tot de aanbeveling voordat die gerealiseerd is;
    • desgevallend, een verklaring van een netto long- of shortpositie van meer dan 0,5%;
    • desgevallend, een verklaring dat de emittent een deelneming van meer dan 5% aanhoudt;
    • desgevallend, een verklaring dat de uitbrenger van de aanbeveling i) een markt maker of liquiditeitsverschaffer is in het financiële instrument waarover een aanbeveling wordt uitgebracht;
      ii) tijdens de voorafgaande twaalf maanden (co-)lead manager is geweest bij een openbare aanbieding van de emittent;
      iii) partij is bij een overeenkomst met de emittent m.b.t. het verstrekken van diensten van beleggingsondernemingen;
      iv) partij is bij een overeenkomst met de emittent m.b.t. het uitbrengen van de aanbeveling;
    • indien toepasselijk, a) een beschrijving van de interne organisatorische en administratieve regelingen en van alle informatiebarrières die zijn opgezet om belangenverstrengeling te voorkomen; b) een verklaring, als de vergoeding van de personen betrokken bij het uitbrengen van de aanbeveling rechtstreeks gekoppeld is aan transacties bij diensten van beleggingsondernemingen of aan andere soorten transacties die zij verrichten of aan tradingvergoedingen die zij ontvangen; c) informatie over de prijs en aankoopdatum van aandelen door personen betrokken bij het uitbrengen van de aanbeveling in kwestie.

    Certificering van de analist

    De personen die vermeld staan als auteurs van de teksten waar individuele aandelen worden besproken, bevestigen dat:

    • 1. alle opinies die vermeld zijn in deze teksten een nauwkeurige weergave vormen van de persoonlijke opinie van de auteurs over het onderwerp financiële instrumenten en emittenten; en
    • 2. geen enkel deel van hun bezoldiging rechtstreeks of onrechtstreeks verband hield, houdt of zal houden met de specifieke aanbevelingen of opinies die in deze teksten worden gegeven.

Doe mee met MyExperts

Al ingeschreven?

Meld u aan om het artikel te lezen.

Nog geen account? Inschrijven