Menu
Priority Banking
Private Banking
Wealth Management
De bank voor een wereld in verandering
De ECB doet zoals verwacht, Donald Trump ook
Actualiteit Volgen De categorie volgen
6 JUN

De ECB doet zoals verwacht, Donald Trump ook

6.6.2025
Philippe Gijsels – Chief Strategy Officer
Philippe Gijsels Chief Strategy Officer
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Aangemaakt op 6.6.2025 08:32
Gepubliceerd op 6.6.2025 08:32
De renteverlaging van de ECB was in lijn met de verwachtingen. Donald Trump haalt de banden met China - voor zo lang het duurt - weer maar eens aan. Maar het onvermijdelijke conflict met Elon Musk is nu een feit.

Overzicht

  • ECB verlaagt de rente met 25 basispunten
  • Donald Trump sluit weer een buitengewone handelsdeal met China
  • Zilver volgt goud hoger

Mevrouw Lagarde verrast niet

Mevrouw Lagarde verlaagde gisteren, zoals verwacht, de rente met 25 basispunten tot 2 procent. Mogelijk zit er in het najaar nog een laatste verlaging aan te komen. Maar de voorzitster van de ECB gaf wel duidelijk aan dat we, na acht renteverlagingen, nu wel heel dicht bij het einde van de cyclus zitten .Ze gaf daarbij aan dat zowat alle parameters waar de Europese Centrale bank impact op heeft een beetje “ as good as they get” zijn.

De inflatie zit op de doelstelling, het banksysteem is gezond en de groei is niet fantastisch maar redelijk. Voor een verdere stimulus is het uitkijken naar fiscale maatregelen, wat aangeeft dat we zijn beland in een wereld van fiscale dominantie. En als Keynes terug wordt boven gehaald dan is inflatie niet al te ver af. Dus laat er ons nog maar even van genieten dat de inflatie op de doelstelling zit.

Donald Trump zoekt een nieuwe vriend in China

Aan de andere kant van de Atlantische Oceaan heeft Donald Trump gisteren uitgebreid getelefoneerd met zijn tegenhanger XI. En het was, al zegt hij het zelf, hoe kan het ook anders, een fantastisch gesprek, waardoor er heel binnenkort een deal uit de bus zal rollen die fantastisch voordelig is voor beide landen en China ook niet langer zijn drukkingsmiddel van zijn quasi monopolie op een aantal zeldzame aardmetalen zal gebruiken. Dat komt goed uit, want de afgelopen dagen hoorden we meer en meer noodkreten vanuit de automobielsector over de problemen met de beschikbaarheid van deze grondstoffen voor magneten.

De hamvraag is natuurlijk wat er wat er van een deal in huis komt, en hoe lang de toenadering zal duren. President XI komt in principe zelfs op de koffie ten huize Trump. Maar we weten ook dat een aantal voorgaande passages van andere notabelen nu niet meteen geweldig goed verliep. Maar dit alles bleek gisteren in de tweet fake news en in de headline wereld waarin we leven wel genoeg om de aandelenmarkten even te laten opveren.

Het aandeel Tesla verging het minder goed. We vroegen ons al een hele tijd af waar de aangekondigde en onvermijdelijke ruzie tussen Donald Trump en Elon Musk zou gaan plaatsvinden. En nu is het zover. Volgens Donald Trump moeten niet alle wagens elektrisch zijn. Dat ziet ’s werelds rijkste man enigszins anders, waardoor de Amerikaanse president ontgoocheld is. Enfin, geen grote verrassing zeker?

Zilver op hoogtepunt in 13 jaar

In zo’n wereld is het ook geen al te grote verrassing dat beleggers van tijd tot tijd wel eens hun toevlucht durven te nemen tot de edele metalen. Zilver was de laatste maanden heel erg achtergebleven op goud. Maar het brak gisteren uit naar niveaus die 13 jaar niet meer waren gezien. Ze zeggen vaak : “ Gold leads, silver follows and platinum confirms”. En als we het zo bekijken, lijkt de stierenmarkt in de edele metalen nog (lang) niet afgelopen. Maar zelfs de edelste der metalen zijn niet immuun voor de Donald Trump tweets en een wisselend humeur. Dus verwacht hier, net zoals bij alle andere activa in de markt, volatiliteit…

Kerncijfers van 5/6/2025

Index Slotkoers +/- Sinds begin 2025
België: Bel-20 4518,35 0,24% 5,95%
Europa: Stoxx Europe 600 551,88 0,16% 8,72%
VS: S&P 500 5939,30 -0,53% 0,98%
Japan: Nikkei 37554,49 -0,51% -5,87%
China: Shangai Composite 3384,10 0,23% 0,97%
Hongkong: Hang Seng 23906,97 1,07% 19,18%
Euro/dollar 1,15 0,21% 10,65%
Brent olie 65,39 0,76% -12,51%
Goud 3367,82 -0,15% 28,28%
Belgische 10 jaarsrente 3,13
Duitse 10 jaarsrente 2,59
Amerikaanse 10 jaarsrente 4,40

Bron: LSEG Datastream

Elke dag vindt u onze marktanalyses op de site 'MyExperts' onder 'Markten', of in uw mailbox via de dagelijkse nieuwsbrief van MyExperts.

U vond dit artikel de moeite?

Ontdek andere artikels in onze dagelijkse en wekelijkse nieuwsbrief

Ik schrijf mij in

Uw expert

Philippe Gijsels Chief Strategy Officer
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Deel:
Later lezen
De opinies op deze site zijn die van de auteurs en geven niet noodzakelijk het standpunt van BNP Paribas Fortis weer.

Doe mee met MyExperts

Blijf op de hoogte van de recentste beleggingstips

Al ingeschreven?

Meld u aan om het artikel te lezen.

Nog geen account? Inschrijven