Menu
Priority Banking
Private Banking
Wealth Management
De bank voor een wereld in verandering
Positief voor de aandelenmarkten
Actualiteit Volgen De categorie volgen
16 JAN

Positief voor de aandelenmarkten

16.1.2026
Philippe Gijsels – Chief Strategy Officer
Philippe Gijsels Chief Strategy Officer
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Aangemaakt op 16.1.2026 09:22
Gepubliceerd op 16.1.2026 09:22
De geopolitiek blijft voor headlines en volatiliteit zorgen, maar na een sterk 2025 start 2026 positief. Bij hogere inflatie blijven we inzetten op reële activa, met een overweging voor aandelen.

Overzicht

  • Geopolitiek zal voor volatiliteit blijven zorgen
  • In een meer inflatoire wereld blijven we inzetten op reële activa
  • We zijn overwogen op aandelen

Geopolitiek zal voor volatiliteit blijven zorgen

Na de conflicten in Gaza en Oekraïne zijn er geopolitieke onzekerheden rond Venezuela en Iran bijgekomen. Dit is, jammer genoeg, allemaal kenmerkend voor de Fourth Turning waarin we vandaag leven. Het is een periode die gekenmerkt wordt door grote geopolitiek onzekerheid en volatiliteit. En de commentaren van Donald Trump die met de regelmaat van een klok bepaalde sectoren zoals defensie, kredietkaarten, halfgeleiders enzovoort onder vuur neemt, om vaak een paar uur erna met een tegenovergesteld ( positief of negatief) bericht te komen, helpen er ook niet aan. Toch is ook dit jaar onder een gunstig gesternte gestart. Laten we hout vasthouden... Investeerders slagen er gelukkig meer en meer in om door de volatiliteit heen te kijken. En dat is een goede strategie. 

Blijven inzetten op reële activa

Want in een wereld waar de inflatie hoger is dan gemiddeld, en dat zal de komende (vele) jaren blijven, zal geld nog aan een sneller dan gebruikelijk tempo ontwaarden. Daarom blijft het een goed idee om blijvend in te zetten op reële activa zoals vastgoed, grondstoffen maar zeker ook aandelen. Als je een aandeel koopt, dan koop je immers een stuk van een bedrijf. En we kunnen ons weinig dingen voorstellen die reëler zijn dan dat. 

We zijn overwogen op aandelen.

We blijven dan ook overwogen op de aandelenmarkten. Want los van de volatiliteit blijft de ondertoon voor de markten positief. Want daar moeten we ook niet flauw over doen: van tijd tot tijd zullen we correcties zien verschijnen uit het niets, die dan ook wel, zoals vorig jaar april weer snel goedgemaakt worden. Los van het feit dat we in een -zoals reeds gezegd- inflatoire wereld blijven inzetten op reële activa zoals aandelen, zou het eerste kwartaal van 2026 wel eens positief kunnen verrassen op gebied van groei. In Europa is er het Duitse relanceplan. In China gaat de overheid aan de slag moeten gaan om uit de vastgoedcrisis te geraken. Terwijl in de Verenigde Staten de Big Beautifull Bill act voor belastingverlagingen zal zorgen, wat de consumptie kan aanzwengelen. Maar misschien nog belangrijker dan een mogelijke positieve groeiverrassing is dat de Federal Reserve naar alle waarschijnlijkheid verder zal gaan met het verlagen van zijn rente. Dit zal de beurzen van voldoende brandstof blijven voorzien om de stierenmarkt aan de gang te houden. 

Wat er sinds begin vorig jaar veranderd is, is dat de stierenmarkt niet meer alleen gestoeld is op Amerikaanse technologie. We voelen ons dan ook een beetje als spreekwoordelijke kinderen in een snoepwinkel. Tot begin 2025 konden die eigenlijk alleen maar snoepen van de Apples, Microsofts, Googles, en Nvdia’s van de wereld, … kortom de Amerikaanse tech-giganten. De rest van de wereld - en dat is nogal wat- bleef achterophinken. Sinds vorig jaar zijn de kapitaalsstromen zich meer gelijkmatig over de wereld gaan verspreiden. Dit betekent dat naast de Amerikaanse tech, die we zeker ook niet helemaal links willen laten liggen, heel veel opportuniteiten zich aftekenen. Zo zijn we voor het eerst sinds lang bijvoorbeeld overwogen op groeilanden en Japan. Door de volatiliteit heen naar opportuniteiten kijken, blijft dan ook meer dan ooit de boodschap. 
 
Elke dag vindt u onze marktanalyses op de site 'MyExperts' onder 'Markten', of in uw mailbox via de dagelijkse nieuwsbrief van MyExperts.

Kerncijfers van 15/1/2026

Index Slotkoers +/- Sinds begin 2026
België: Bel-20 5350,06 0,90% 5,35%
Europa: Stoxx Europe 600 614,57 0,49% 3,78%
VS: S&P 500 6944,47 0,26% 1,45%
Japan: Nikkei 54110,50 -0,42% 7,49%
China: Shangai Composite 4112,60 -0,33% 3,62%
Hongkong: Hang Seng 26923,62 -0,28% 5,05%
Euro/dollar 1,16 -0,50% -1,21%
Brent olie 63,80 -4,16% 4,85%
Goud 4621,75 0,08% 6,87%
Belgische 10 jaarsrente 3,27
Duitse 10 jaarsrente 2,82
Amerikaanse 10 jaarsrente 4,17
Bron: LSEG Datastream

U vond dit artikel de moeite?

Ontdek andere artikels in onze dagelijkse en wekelijkse nieuwsbrief

Ik schrijf mij in

Uw expert

Philippe Gijsels Chief Strategy Officer
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Deel:
Later lezen

De inlichtingen en meningen opgenomen in onderhavig artikel zijn toelichtingen met een louter informatief karakter. Zij kunnen in geen geval beschouwd worden als adviezen of aanbevelingen van fiscale, juridische of andere aard. Zij houden geen rekening met uw persoonlijke situatie. Wij verzoeken u dan ook uw raadsman te contacteren vooraleer enige beslissing te nemen die rechtstreeks of onrechtstreeks gebaseerd is op de inlichtingen vervat in deze communicatie. Deze Algemene Bankvoorwaarden vormen het algemene kader van de conventionele relatie tussen BNP Paribas Fortis NV kredietinstelling met maatschappelijke zetel gevestigd is in 1000 Brussel, Warandeberg 3 - B.T.W. BE 0403.199.702 - RPR Brussel, onder het prudentieel toezicht van de Nationale Bank van België, Berlaimontlaan 14, 1000 Brussel en de controle inzake beleggers- en consumentenbescherming van de Autoriteit van Financiële Diensten en Markten (FSMA), Congresstraat 12-14, 1000 Brussel en ingeschreven als verzekeringsagent onder FSMA-nr. BE 0403.199.702.

Doe mee met MyExperts

Blijf op de hoogte van de recentste beleggingstips

Al ingeschreven?

Meld u aan om het artikel te lezen.

Nog geen account? Inschrijven