Menu
Priority Banking
Private Banking
Wealth Management
De bank voor een wereld in verandering
Hogere inflatie zal weinig veranderen
Actualiteit Volgen De categorie volgen
16 JUL

Hogere inflatie zal weinig veranderen

16.7.2025
Mark Putzeijs – Investment Communication Manager
Mark Putzeijs Investment Communication Manager
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Aangemaakt op 16.7.2025 08:30
Gepubliceerd op 16.7.2025 08:30
Op een doordeweekse zomerdag waarop zelfs de renners rustten, kon ook het Amerikaanse inflatiecijfer niet voor richting zorgen.

Overzicht

  • Amerikaanse inflatie stijgt in juni tot 2.7%
  • De importtarieven leiden (nog) niet tot fors hogere prijzen
  • Markten focussen dan maar op bedrijfsnieuws

Belangrijk cijfer, …

Er werd weer eens met grote belangstelling uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer. Niet zozeer omwille van de prijsstijging op zich, maar vooral omdat het eventueel licht zou werpen op de toekomstige rentebeslissingen van de Fed. Zoals geweten zou president Trump die rente graag fors lager zien, terwijl Fed topman Powell eerst zekerheid wil over de invloed van de verhoogde importtarieven op de inflatie. Officieel ligt zijn doelstelling op een inflatie rond de 2%, en daar zijn we nog ver vanaf.

…, maar geen nieuwe inzichten

Die inflatie verhoogde in juni tot 2.7% (van 2.4% in mei). Volgens de ene interpretatie exact volgens verwachting; een andere bron had het over iets meer dan verwacht. In deze lichte verhoging kan iedereen dus lezen wat hij of zij wil. Ook al omdat de “core CPI” (zonder de volatiele voedsel- en olieprijzen) zelfs wat minder steeg dan voorzien.

De Trump administratie kan perfect aanhalen dat de invloed van de importtarieven op de inflatie best wel meevalt en zo de druk op Powell aanhouden.

Al bij al zien experten geen reden om hun vooruitzichten over de richting en timing van de eerstvolgende rentebeslissing aan te passen. Ook na de bekendmaking van het cijfer bleef 60% zijn geld inzetten op een eerste verlaging van de rente in september en nog één later op het jaar.

 Inflatiegevaar nog niet geweken

Experten van Harvard hadden eerder nochtans tekenen gezien dat de prijzen van producten gelieerd aan de tarieven wat sneller stegen dan andere. Blijkbaar was het totaalbeeld niet zo groot. Anderen wezen al vooraf op redenen waarom deze kleine verhoging slechts het begin zou zijn van meer. Bedrijven zouden in juni nog producten verkocht hebben uit hun voorraden, opgebouwd in de aanloop naar Liberation Day begin april. In het eerste trimester was er namelijk uitzonderlijk veel import geweest.

Ook zou het productieproces langer duren dan enkele weken. Ook al is de prijs van de grondstoffen ondertussen al een stuk hoger, daarom is dat nog niet het geval voor de afgewerkte producten die nu in de winkelrekken liggen. Voor eventuele tweede ronde effecten (looninflatie) is het sowieso te vroeg. Met de lage werkloosheid lijkt dat ook niet het belangrijkste issue.

Nasdaq blijft op record koers

De markten wisten zich uiteindelijk niet echt raad met deze lichte stijging van de prijzen. De opening was nog wel positief en met nieuwe records. JP Morgan en Nvidia waren de voortrekkers in de vroege markt. Naderhand verwaterde de winst en kon enkel Nasdaq echt positief afsluiten.
Daar zorgde dus vooral Nvidia voor. Het verkondigde opnieuw chips te gaan verkopen in China. Ze zouden daarvoor toestemming gekregen hebben, die kadert in de verbeterde relaties tussen China en Amerika na het handelsakkoord van juni. Jensen Huang zou dat persoonlijk gaan bepleiten zijn bij Trump. Nvidia zou een speciale versie chips ontwikkelen die voldoen aan alle voorwaarden en gevoeligheden van dat akkoord.

Kerncijfers van 15/7/2025

Index Slotkoers +/- Sinds begin 2025
België: Bel-20 4498,03 -0,66% 5,48%
Europa: Stoxx Europe 600 544,95 -0,37% 7,35%
VS: S&P 500 6243,76 -0,40% 6,16%
Japan: Nikkei 39678,02 0,55% -0,54%
China: Shangai Composite 3505,00 -0,42% 4,57%
Hongkong: Hang Seng 24590,12 1,60% 22,58%
Euro/dollar 1,16 -0,56% 12,20%
Brent olie 68,75 -0,69% -8,01%
Goud 3346,04 -0,07% 27,45%
Belgische 10 jaarsrente 3,27
Duitse 10 jaarsrente 2,72
Amerikaanse 10 jaarsrente 4,48

Bron: LSEG Datastream

U vond dit artikel de moeite?

Ontdek andere artikels in onze dagelijkse en wekelijkse nieuwsbrief

Ik schrijf mij in

Uw expert

Mark Putzeijs Investment Communication Manager
Volgen De expert volgen
Bekijk alle experts
Deel:
Later lezen
De opinies op deze site zijn die van de auteurs en geven niet noodzakelijk het standpunt van BNP Paribas Fortis weer.

Doe mee met MyExperts

Blijf op de hoogte van de recentste beleggingstips

Al ingeschreven?

Meld u aan om het artikel te lezen.

Nog geen account? Inschrijven